biuro@kredytkonsoldacyjny.elblag.pl Pn-Pt 8-16

Co warto wiedzieć o przelewie weryfikacyjnym?

Firmy pożyczkowe chcą mieć pewność, że udzielają pożyczki właściwej osobie. Dlatego stosują różne metody weryfikacji tożsamości swoich klientów. Jednym z najprostszych i najpopularniejszych rozwiązań jest przelew weryfikacyjny. Wiele na ich temat zostało już wyjaśnionych, ale część osób nadal ma na ich temat różne pytania. Postaramy się wyjaśnić Wasze wątpliwości.

Kiedy wysyłamy przelew i jak długo pieniądze docierają do odbiorcy?

Przelew weryfikacyjny musimy wykonać przy pierwszego wniosku o pożyczkę, kolejny będzie wymagany, jeśli zmienimy numer konta. Zanim jednak dojdzie do wykonania przelewu, musimy wykonać formularz rejestracyjny. Dopiero wtedy wygeneruje nam się numer konta firmy pożyczkowej. Pamiętajmy, żeby tego rodzaju przelewy wykonywać wyłącznie z naszego prywatnego konta. Inaczej wniosek zostanie odrzucony, nawet w przypadku konta firmowego, czy dzielonego z małżonkiem. Czas dotarcia pieniędzy zależy od tego, w jakim banku mamy konto oraz pożyczkodawca. Jednak większość firm pożyczkowych ma konta w kilku bankach, więc najlepiej wykonać przelew na konto w banku naszego banku.

Alternatywne metody weryfikacji

Przelew to najpopularniejsza metoda weryfikacji osoby starającej się o pożyczkę, ale niejedyna. Istnieją także aplikacje weryfikujące klienta, z których korzysta coraz więcej firm udzielających pożyczek. Niestety nie wszystkie banki obsługują tego typu aplikacje. Nie każdy też chce dawać im dostęp do swojego konta.