biuro@kredytkonsoldacyjny.elblag.pl Pn-Pt 8-16

Studia, studia i po studiach czyli pieniądze na start

Każdy student wybierając uczelnie wyższą marzy o szybko rozwijającej się karierze. Przykłada się do nauki i wiele nocy spędza nad książkami by móc zdać kolejny semestr. Na uczelniach wyższych mamy wpajane do głów, że po studiach cały świat stoi przed nami otworem. Staramy się więc być perfekcyjni we wszystkim co robimy. Większość studentów uczelni wyższych pochodzi z dobrze sytuowanych rodzin, w których od dziecka wpajano im ideę studiowania a pieniądze zamrożone na lokacie tylko czekały by syn czy córka mogli je wydać na swój wymarzony kierunek studiów i utrzymanie podczas roku akademickiego. Co jednak z tymi, którzy nie mieli tyle szczęścia i wywodzą się z biedniejszych rodzin gdzie liczy się każdy grosz? Oni musieli włożyć wiele pracy w to by móc studiować.

Pierwsza praca nie zawsze jest pracą marzeń

Pierwsza praca dla kogoś kto na studiach musiał sam się utrzymywać najczęściej nie jest pracą marzeń. Większość studentów by zarobić na czesne i mieszkanie w wielkim mieście pracuje w knajpach z kebabem bądź układa ubrania na magazynach. Takie właśnie są realia dnia codziennego biednych studentów medycyny, robotyki czy prawa.

A co po studiach?

Kiedy trzymamy w rękach swój wymarzony dyplom czujemy szczęście i strach co dalej? Nie możemy już korzystać ze stypendium studenckiego, a tak mała wypłata jaką oferuje pracodawca w restauracji może nie wystarczyć na najdrobniejsze potrzeby. Aby z podniesioną głową ruszyć na podbój świata i robić karierę czasem wystarczy nieduża pożyczka pozabankowa.